Dikkat! Vücudunuzdaki Vitaminleri Çalabilirler.

Dikkat! Vücudunuzdaki Vitaminleri Çalabilirler.

Son bir aydır, takıntıya dönüştü. Yine, sabah yaşam sevincimi altüsteden, hadlerini bilmeyen kargaların çığlık çığlığa bağrışmaları ile uyandım.Buralarda aslan olmadığı için kendilerini çatıların kralı ilan etmişler.Dragos’da, benim gibi erken kalkan, sabahın keyfini çıkarmak isteyenlerindedikkatini çekmiştir sanırım. Benimde çatı katındaki her iki balkonumdakisardunyaları parçalayıp, yeni ektiğim sümbül ve lale soğanlarını toprağın içindençıkarıyorlar.

Yapmadığım kalmadı, ailemizin kızı Golden Retriver cinsi, Cookie’mizbile havlamaktan vazgeçti. Her sabah çatıya serptiğim ekmek ve bulgur taneleriuysal kuşçuklar içindi. Ben bu arsızlar, doymayan ruh ve bedenleri ile çatımızagaga uçları ile delik açsınlar diye koymadım, onlar yüzünden, yağmur şıp şıpbaşımıza damlıyor.

Sanatım da gösterdiğim sabrı ve mücadeleyi, kargalara da göstermeyebaşladım. Onları bir tuvalde çizdiğimi hayal ettikçe, yumuşuyorum. Çünkü çirkinbile olan bir obje, sanatçının hayal dünyasından renkleriyle eserineyansıdığında asilleşiyor, mana kazanıyor. Ama şu anda gördüğüm manzara kanımınbeynime sıçramasına yol açtı. Nilüferimi, her gün suyla doldurduğum, başındaenerji vererek konuştuğum nilüferimi, iki karga parçalıyor. Oklavayla koştum,iş işten geçmiş…..

Hissettiğimduygu, öfke; incindiğimiz de ya da bize haksızlık yapıldığında ortaya çıkanaynı durum.

Ohalde, ben karga ve karga benzeri insanlara öfke duyuyorum. İnsanların kargatipi, sizden her şeyi almak ister. Kovsanız gitmez türünde, iliğinizikemiğinizi tüketir. Terbiyenizden, insanlığınızdan, yetiştirilme tarzınızdan,uzun müddet katlanırsınız. Başlar vücudunuz iflas etmeye, bende demir namınabir şey kalmamış, demir depom bomboş, yemiş bitirmişler. Sakın senin vücudunyedi bitirdi demeyin, benim vücudum haddini bilir, başkaları depomdan çalmış.

İnsanlar ne yaparsa, kendileri yapar gibi laflara karnım tok benim.Savaşlara çok karşıyımdır ama savaşlar böyle çıkıyor anlaşılan. Eşim günlerdirinternetten kafasını kaldırmıyor. Göz ucuyla bakayım dedim, tüfek satın almakistiyor. Ne oluyor, ne tüfeği derken, acı bir şekilde kargalar dedi, şaka gibi.Oda haklı, belki bu kış on kere çatıda gaga deliği kapattı. Sakın bizedelirmişler demeyin. Kınadığımız şeyleri insan yaşamadan ölmeyecekmiş. Ben yinede aile dostumuz, psikiyatrist Ender Karaca’yı aradım. Olur olur kargatakıntısı ileri boyuta gelir de, başa çıkamazsam diye koktum. Ona ne kadarteşekkür etsem, telefonda haklı olduğumu, birçok kişi zaman zaman, böyle hislerduyabileceğini öyle sıcak dille anlattı ki, çok rahatladım. Allah onu ömür boyukarga ve tipi insanlardan korusun diyorum.
Şimdi geriye kalan Bvitamini ve kalsiyum sonuçlarımı alacağım. Artık bundan sonra ruhumdan vebedenimden bana ait olanın fazlasını vermemeye kararlıyım.

Did you like this? Share it!

0 comments on “Dikkat! Vücudunuzdaki Vitaminleri Çalabilirler.

Comments are closed.